Bugun...


Cumhurbaşkanı Akıncı: ölümle tehdit ediliyorum!

Cumhurbaşkanı Akıncı: ölümle tehdit ediliyorum!
+ -

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Akıncı, son zamanlarda ölüm tehditlerinin yine yoğunlaşmaya başladığını duyurdu.

Akıncı açıklamasında, “dünyada bu kadar açık ölüm tehdidi yapılan başka bir Cumhurbaşkanı var mı bilmiyorum. Arkadaşlarımız ilgili yerlere gerekli bildirimleri bugün yaptılar. Bir işe yarar mı onu da bilmiyorum. Yurttaşlarımız dikkatli olmam için uyarı yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Kendisinde dikkat etmesinin söylendiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Akıncı, dıştan gelecek tehdidin göğüslenebileceğini, ancak tehdidin içerden geliyorsa mümkün olmadığını belirtti.

Açıklamanın tam metni şöyle…

Son zamanlarda ölüm tehditleri yine yoğunlaşmaya başladı. Dünyada bu kadar açık ölüm tehdidi yapılan başka bir Cumhurbaşkanı var mı bilmiyorum. Arkadaşlarımız ilgili yerlere gerekli bildirimleri bugün yaptılar. Bir işe yarar mı onu da bilmiyorum. Yurttaşlarımız dikkatli olmam için uyarı yapıyorlar. Nereye dikkat edeyim? Dıştan bir tehditdi göğüslemek mümkündür. Tehdit gerçekte dıştan olsa da artık ta içerinizden geliyorsa biraz zor. Ancak şunu açıklıkla belirtmek isterim. Ben her gün ölenlerden değilim. Vakti gelmişse bir defa ölürüm; ama toplumumun hak ettiği insanca, onurlu bir yaşama kavuşma mücadelesinden asla vazgeçmem.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YUKARI