Bugun...
1 oy da yeter ama hani 25 bin farkla kazanmıştın?


Abdullah Azizoğlu
 
 

CHP’nin İstanbul belediye başkanı adayı Ekrem İmamoğlu, MHP liderinnin “Madrabazlığı bırak” nasihatinden sonra yelkenleri indirmeye başladı. Başlarda “Oyları saymaya lüzum yok, 25 bin farkla kazandım mazbatamı verin” diye feryat ederken, sayım devam ettikçe mütevazılaştı(!).

Şimdilerde 18 binlerden bahsediyor ama sonuç dediği gibi olsa bile, 7 bin oyun ‘haram hanesine’ sahtekârlıkla yazıldığını şimdiden kabul ediyor ama huylu da huyundan vazgeçmez. Ortalıkta hâlâ ‘başkanım(!)’ diye dolaşması bumdandır.

Aşağıda bir ibret tablosu var ve bu satırların yazanın, “Hakkın yerini bulmasından başka” bir sıkıntısı olmadığını Yaratan biliyor.

Nedir Ekrem İmamoğlu’na Atatürk’ü bile istismar ettiren, Atatürk’e bile yalan söyleten bu yaygaranın sebebi?

Kendisine güveniyorsa neden hâlâ “Oyların yeniden sayılmasını önce ben isterim” diyemiyor?

CHP haksızlığa uğradığını düşündüğü her yerde itiraz hakkını kullanırken, başkasının da İstanbul’daki hakkını kullanmasından neden korktu bu kadar? İşin içine PKK’nın, fettonun karıştığından emin olmasa bu kadar şamata çıkarır mıydı?

Nedir bu telaşın sebebi?

“İstanbul’da kazanırsan benim oylarım sayesindedir” diyen PKK’nın, kendisine açık destek olan fetto kalıntılarının yaptığı ‘madrabazlıkların’ ortaya çıkma ihtimâli mi?

Mazbatasını aldıktan sonra kendisine “Belediye Başkanı değilsin” diyebilecek bir ahmak mı var Türkiye’de?

Buyurun cevabı siz verin.

***

Mersin'in Gülnar ilçesinde MHP adayının kazandığı seçim, CHP'nin yaptığı itiraz üzerine İlçe Seçim Kurulu tarafından iptâl edildi.

Kesin olmayan sonuçlara göre, Gülnar'daki seçimlerde MHP adayı Alpaslan Ünüvar 8 bin 760, CHP adayı Mehmet Kale 7 bin 840, İYİ Parti adayı Ahmet Sarı bin 83, Saadet Partisi adayı Ercan Şahin 67, DSP adayı Mustafa Kemal Tekin 34, BTP adayı Mustafa Olcay da 19 oy almıştı.

Oylar yeniden sayılıyor değil, SEÇİM İPTÂL EDİLDİ!

***

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde kesin olmayan sonuçlara göre AK Parti'nin adayı Oktay Yılmaz, 210 bin 284 oy, rakibi CHP'nin adayı Özgür Erdursun ise 142 bin 855 oy aldı. Bunun üzerine CHP İlçe Başkanlığı, İlçe Seçim Kuruluna oyların yeniden sayılması için itirazda bulundu.

CHP, Edirne, Bursa, Eskişehir, Adana, Mersin, Malatya'daki bazı sandık sonuçlarına sonuçlara itiraz etti.

CHP, Edirne'nin Keşan ilçesindeki 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarına itirazda bulundu. Kesin olmayan sonuçlara göre Keşan'da seçimi, 11 oy farkla AK Parti adayı Mustafa Helvacıoğlu kazandı.

Eskişehir'in Çifteler ilçesinde de kesin olmayan sonuçlara göre Cumhur İttifakı'nın MHP'li adayı Kadir Bıyık, rakibi Millet İttifakı'nın CHP'li adayı Zehra Konakçı'dan 8 oy fazla alarak seçimi kazandı. Kadir Bıyık 4 bin 758, Zehra Konakçı ise 4 bin 750 oy aldı. CHP İlçe Başkanlığı, Çifteler İlçe Seçim Kuruluna başvurarak oyların yeniden sayılmasını istedi.

AK Parti adayı Fatih Mehmet Kocaispir'in 3 bin 512 oy farkla belediye başkanı seçildiği Adana'nın Yüreğir ilçesinde CHP seçimlere itirazda bulundu.

Mersin'de de CHP, Cumhur İttifakı kapsamında desteklenen MHP adayı Atsız Afşın Yılmaz'ın 6 bin 665 oy farkla belediye başkanlığını kazandığı Toroslar ilçesindeki seçime itiraz etti.

CHP, Malatya'nın 7 ilçede de sonuçlara itiraz etti.

ARTVİN'in Yusufeli ilçesinde, 31 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde oy verme işleminin sona ermesinin ardından yapılan ilk sayımlarda, CHP’li aday Barış Demirci, 2 oy farkla seçimi önde bitirdi. 1015 nolu sandığa yapılan itirazlar üzerine yeniden yapılan sayımlarda ise AK Parti adayı Eyüp Aytekin 3 oy farkla, 1819 oyla seçimi kazandı. CHP adayı Barış Demirci ise 1816 oyda kaldı. CHP'liler, genelinde yenilenmesi talebi ile İl Seçim Kurulu'na başvuruda bulundu.

Bunlar sadece birkaçı, sayın sayabildiğiniz kadar…

SON SÖZ: Daha ortada bir şey yok ama Ekrem İmamoğlu artık hakkıyla ve 1 oy farkla bile kazanırsa, amenna İstanbul Belediye Başkanı’dır. Gelin görün ki, Atatürk’e bile yalan söyledikten, bu kadar yaygaradan, “Bana mazbata verin” diye bu kadar yalvarıp yakardıktan, sonra ne kıymeti kalacak?

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI