Bugun...
DİKKAT: Haber yazarken sevgiliyle çatlaşmak zor oluyor!


Abdullah Azizoğlu
 
 

 
Bu sabah gazetenin Türkiye haber sayfalarını hazırlarken başıma geldi. Bu büyük acıyla tek başıma yaşamaktansa sizinle de paylaşmaya karar vermiş bulunmaktayım...
Tam işe dalmışken bilgisayarda msn penceresi açıldı ve ‘sevgili’ koduyla kayıtlı sevgilim önce bir sırıtma şekli gönderdi, ardından ‘slm’ yazdı. Altta kalmamak için ben de bir gül gönderdim ki Xevgililer Günü’nü unutmadığımı anlasın. Bir yandan ajanslardan haber kopyalayıp yapıştırıp düzenliyor, bir yandan da sevgilimin yazdıklarına yetişmeye çalışırken aşağıdaki durum zuhur eyledi:

***


- İşte misin aşkım?
- Evet bebeğim seni çok özledim ama burada ''The CUP'' olarak bilinen ''Kıtalararası Reklamcılık Kupası/Intercontinental Advertising Cup/IICAC) yarışması kapsamında ''The Gunn Report''un dünya prömiyeri yapıldı.
- Anlamadım hayatım?
- Kusura bakma canım kopyaladığım haberi sana yapıştırdım. Çünkü Afyonkarahisar-İzmir seferini yapan boş yük treninin 3 vagonu raydan çıktı. Bu yüzden yolcu treni seferleri yapılamadı.
- Anladım canım önemli değil… Ne dedin?
- Sağ ol aşkım… Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, ''Şu anda İstanbul'un havası Londra, Paris ve New York'tan daha temiz...'' dedi.
- Buyur?
- Hay Allah… Kusura bakma bir tanem.
- He he heeeee…. Ben keyif çatarken sen çalışıyorsun di mi?
- Canın sağ olsun aşkım. Sen keyifli olduktan sonra Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Hastanesi acil servisine gelen kadın hastaya 2009 yılı Ağustos ayında tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan sanık hakkında, 15 yıla kadar hapis cezası istendi.
- Ay şimdi bayılacağım… Lütfen kendine gel Abdullah.
- Özür dilerim aşkım bazen yanlışlıkla sana geliyor. Çünkü ''cinsel istismar ve küçük yaştaki çocuğun ruh sağlığını bozma'' suçlarından yargılanan yazar Hüseyin Üzmez tahliye dildi.
- GRRRRRRRRRRR… Bundan bana ne hayatım?
- Haklısın aşkım ama Askeri Liseler ve Bando Astsubay Hazırlama Okulu başvuruları, 18 Mart Cuma günü sonuna kadar yapılabilecek.
- Bak Abdullah, benimle artık görüşmek istemiyorsan açıkça söyle.
- Olur mu sevgilim? Ama burada bıçaklayarak öldürdüğü ve gasbettiği gerekçesiyle aldığı müebbet ve 9 yıl 2 aylık hapis cezası Yargıtay tarafından onanmayınca, CMK 102. maddesi gereği tahliye edilen şahıs hakkında yakalama kararı çıkarıldı.
- Anladıııııııımm… Sen benden bıktın ve başından savmak için numara yapıyorsun.
- Yapma aşkım yemin ederim ki hakkında 12 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunması nedeniyle aranan kişi, Kağıthane'de katıldığı oğlunun düğününün hemen ardından yakalandı.
- Bana bak Abdullah, ya artık görüşmek istemediğini adam gibi söyle ya da…
- O nasıl söz sevgilim? Seni ne kadar sevdiğimi biliyorsun ama Malatya’nın Pötürge ilçesinde kaza yapan otomobildeki 2 yaralıyı almaya giden ambulansın karıştığı kazada ortalık savaş alanına döndü.
- Senin de savaşın da içine …çayım. Kıvırma da seni istemiyorum de adam gibi.
- Yapma aşkım… Burada seni düşünmeden geçen tek saniyem bile yok. Demin de dediğim gibi Deniz Baykal, İklim Ayfer Kaleli Bayraktar'a 20 bin liralık manevi tazminat davası açtı.
- Seni yasaklıyorum Abdullah… Bundan sonra adını bile duymak istemiyorum. Beni istemeyeni ben hiç istemem.
- Yapma sevgilim, bu da ne demek oluyor? Oysa be aşkınla yanıp kavruluyorum ama ne yazık ki Mersin'in Tarsus ilçesinde düzenlenen operasyonda 26 kilogram kubar esrarla yakalanan 9 kişi tutuklandı.
- Defoooooooooooool…..
- Aşkım yapma lütfen hem haber sayfası yapıyorum hem de Sertavul Geçidi'nde meydana gelen heyelan nedeniyle, Mersin'in Mut ilçesi ile Karaman arasındaki yolda trafiğe tek şeritten kontrollü olarak verildiği bildirildi.
Ve son darbeyi messenger vurdu; “Sevgili çevrimdışı görünüyor. Gönderdiğiniz iletiler oturum açtığında teslim edilecek. Bunun yerine bu kişiye e-posta gönder…”


***
 

SON SÖZ: Gidiş o gidiş. Şimdi de sevgilisiz kalmanın hüznüyle baş başayım. Üstelik Girne’deki bir  inşaatta çalışan (H.K), karısının kendisini fena hâlde dövdükten sonra üzerinde sigara söndürdüğünü belirterek polise baş vurdu.

(14 Şubat 2011 Star Kıbrıs)

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI