Bugun...
Ekrem İmamoğlu neden kazandı Binali Yıldırım neden kaybetti?


Abdullah Azizoğlu
 
 

SEÇİM SORUSU!

İstanbullular PKK-fetto desteğini göre göre Ekrem İmamoğlu’na oy vermezdi. Çünkü, bu 2 illetin Belediye Başkanı’nı rahat bırakmayacağını bilirdi.

Öyleyse Ekrem İmamoğlu neden kazandı, Binali Yıldırım neden kaybetti?

Anasında ve danasındaki bu allâme bolluğunda bu sorunun cevabını benden yok mu gerçekten?

Cevap veren olmadığına göre, yok demektir.

O zaman iş başa düşmüş, sevabıma anlatmak şart olmuş demektir.

***

SEÇİM CEVAPLARI…

Bu faslı, zamanında AKP içine yerleştirdiğim 2 ajanımdan aldığım müzevirliklerle mütalâa edebiliriz.

Ajan-1’in tespitleri

PKK-fetto belalarına bulaşmamış tertemiz ahali baktı ki patron canı istediğinde  “İstanbul Belediye Başkanı istifa etsin” der demez makam boş kalıyor, sandığa gittiğinde mühürdeki “İstifa öyle değil böyle olur” tercihini kullandı. (Lütfen Ankara’ya da bir göz atınız)

Ajan-2’nin tespitleri

Müdür Binali Yıldırım, Amir Binali Yıldırım, müdür muavini Binali Yıldırım, müdür Binali Yıldırım, daire başkanı Binali Yıldırım, genel müdür yardımcısı Binali Yıldırım, genel müdür Binali Yıldırım, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım, İzmir milletvekili adayı Binali Yıldırım, İzmir milletvekili Binali Yıldırım, bakan Binali Yıldırım, Başbakan Binali Yıldırım, Meclis Başkanı Binali Yıldırım, İstanbul’a Başkan adayı Binali Yıldırım. Yazarken bile yoruldum.

Hâl böyle olunca, gidişattan endişeye kapılan İstanbullular da “AKP’de başka kimse var mı” yoklaması yapabilmek için İmamoğlu’nu seçmiş, Binali beyi de bu ‘eziyetten’ kurtarmıştır.

Vesselam!

***

SON SÖZ: Anamızın –araştırma-soruşturma masrafından kurtardığım- devlet ve hükûmet yetkilileri bu kıyağıma lütfen “!***Hem Çok Acele Hem De Çok Önemli Evrak***!” ‘muamelesi yapsın. Kendilerini AKP içinde suçlu (Günah devesi) arama zahmetinden kurtarışım tabii olarak meccanedir!!!!!

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI