Bugun...
Ersin Tatar’a bir akıl daha: Demirel’den hiç ders almadın mı?


Abdullah Azizoğlu
 
 

Rahmetli Süleyman Demirel Cumhurbaşkanı’ydı.

Hyundai Türkiye’de şimdiki fabrikayı kuracaktı ama hükümet istediği yeri vermiyordu.

Demirel bunu öğrenince ağırlığını koyup, Hyundai’nin isteğini neredeyse zorla kabul ettirdi.

Şirket inşaata başlamasıyla muhaliflerin eleştiri furyası aynı saniyeye denk gelmişti.

Bu durum uzayınca, rahmetli noktayı koydı: “Evet ben verdim. Aynı büyüklükte başka yabancılar da gelsin, fabrika yeri bulamazsa Çankaya Köşkü’nün bahçesini bile veririm.”

ÖNEMLİ NOT: Bu akıl da bedava olup, her türlü menkul ya da gayrimenkul hediyenin memnuniyetle kabul edileceği gayet tabiidir!!!!!!

*

Bedava akıl dağıtma işi tamamlandığına göre, gelelim bu kargaşada kim haklı kim haksız durumlarına…

A) “KKTC’de Hyundai fabrikası istemeyiz” diyenler haklıdır.

B) “Sahiller halkın malıdır, marinayı Hamitköy Göleti’ne yapın” diyenler de haklıdır.

C)Hyundai gelsin fabrika da kursun ama bacasına filtre taksın. Elektrik fabrikalarımızı örnek almasın” diyenler zaten haklıdır.

E) “Ne yapar ne yapanı rahat bırakırım” diyenler tamamen haklıdır.

F) Kopan gürültü karşısında “Asla gelin demedik, sadece sürenin 26 Haziran’da biteceğini bildirdik” diyen ve fakat “Süre bitiyor” dedikten sonra “Gelin” demesine lüzum kalmadığını bilmediğimizi zannedenler hepsinden ve herkesten fazla haklıdır.

G) “Kornadan zurnadan bana ne? Önemli olan şudur ki, kumar oynamaya geliyorlar, kazanıyorlar, HER ZAMAN MEMLEKETİMİZDE KALAN MİLYONLARI yurt dışına götürüyorlar” diyenler yerden göğe kadar haklıdır.

H) “Kumar oynamak günahtır” diye kızanlar arş-ı âlâya kadar haklıdır.

İ) “Gelsinler” diye neredeyse duasına çıktığımız turistleri memlekete Ercan’ın itfaiye kapısından sokup çıkaranlar ebediyen haklıdır.

J) “Marina yapacakları yeri incelemeye ve ihale süresini uzatmaya geldiler ama otelden dışarı çıkmadıkları için PCR testi yapmadık” diyenlerin ne kadar haklı olduğunu ölçebilecek âlim anasından doğmamıştır (Henüz doğmamıştır, Allah’tan umut kesilmez). 

PARANTEZ

“Marina ya da, kumar için gelip gidenlere itirazım yok. Ama herkes kurallara uymak, kural koyanlar da takipçisi olmak zorundadır Korona zıkkımında yakaladığımız başarı heba edilmesin. 1 kişi 30 kişiye bulaştırıyor” diyenler durduk yerde zırvaladıkları için değerlendirmeye bile almadım. Medyada veya medyada görünebilme uğruna ya da bağırmış olmak için bağıranların içindeki sayıları % 10 bile değil zaten.

SON SÖZ: Sadece (Önemi bir şeymiş gibi) “Bok kokusundan nefes alamıyoruz” diye feryat eden Lefkoşalılar haksızdır. Kimsenin ilgilenmesine lüzum yoktur. Devletin Çevre müdürü “Gübre yasamız yok ne yapayım” diyor ya, daha ne olsun?

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI