Bugun...
Haram olsun!


Abdullah Azizoğlu
 
 

 

+19 Mayıs bayramımızı ağzına almayan, yok sayan, “Bize ne, yabancıların bayramı” diyen ‘Orta Eğitim Öğretmenleri Sendikası öğretmenlerinin’ bugün okullara gitmediğini biliyor muydunuz?

Gitmediler çünkü okulları RESMİ OLARAK kapalı.

Çünkü ‘ortaokul ve lise öğretmenlerinin’ istirahate ihtiyacı var.

Gerekçe: “RESMİ TATİL” olan 19 Mayıs, başka bir tatil gününe (Pazar’a) denk gelmiş ve ‘HAKLARI’ takvim tarafından gasp edilmiştir(!). Pazar’ın yerine pazartesi tatili ‘öğretmenlerin’ ‘HAKKIDIR(!)’

Çünkü bu ‘hakkı,’ 19 Mayıs’ı şatafatlı sözlerle kutlayan devletimiz vermiştir. Aynı öğretmenlerin aynı bayrama DÜŞMAN gözüyle bakması önemli değildir. Aynı ‘öğretmenlerin’ aynı devleti, sahipsiz inek niyetine ve son damlasına kadar sağmak ‘HAKLARIDIR.’

PARANTEZ

- “Peki ne yaptı da yoruldu bu ‘öğretmenler’ ki okulları Pazar’ın yerine haftanın ilk mesai gününde günü kapalı?

- Hiçbir şey. Klasik protokol törenleri ve düzenlenen 19 Mayıs korteji dışında bir şey de yoktu zaten. Bu yürüyüşe de, 7’den 70’e, imkânı olan herkes katıldı. ‘Bu ‘öğretmenler(!)’ dışında her şey normâldi, olması gerektiği gibiydi.

***

İşin burasında, “Her konuda gerçek bir sağmal ineğe dönüştürülen fukara KKTC Devleti’ne” bir teklifim var…

a) Halen Milli Eğitim Bakanı olan Cemal hoca, devleti temsilen, bu ‘öğretmenlerin’ evdeyseler evlerine, piknikteyseler piknik alanlarına, denizdeyseler plajlara, (Yani ayaklarına) gitsin.

b) Karşılarında ceketinin önünü iliklesin.

c) “Sizlere 2 gün üst üste tatil imkânı sunan 19 Mayıs’ımıza 2 satırlık bir kutlama mesajını bile çok görmenizden, ne kadar yorgun olduğunuz anlaşılıyor. Bu ‘asil(!?)’ davranışınızın mükâfatı olarak, lütfen şu ufak hediyemizi kabul buyurun. 20 Mayıs tatil gününüzde harcarsınız” diyerek, müsteşarının kucağındaki ‘zarfları’ takdim etsin.

 d) “Tüm sevinçlerimizin düşmanı” bu ‘öğretmenlere(!)’ gösterilen böyle bir alicenaplık, Soyulmaya alışmış devletimize de, alana da, verene de çok yakışacak.

***

Madem ki bu ülkeyi yönetme iddiasındakiler bu tiyatroyu seyretmekte kararlı…

İnsanımızın elinden de, “Bu pazartesi sağdıklarınızın her damlası, sağana da sağdırana da haram olsun, zehir zıkkım olsun” demekten başka bir şey gelmez.

SON SÖZ: Amin.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI