Bugun...
Hoş geldin İmamoğlu... Hazır Kıbrıs’tayken şu 14 basit soruya da cevap ver lütfen


Abdullah Azizoğlu
 
 

1- İstanbul Belediye Başkanı değilsin, o işin 23 Haziran’da belli olacağını bilmiyor musun?

2- “İstanbul Belediye Başkanı” olduğunu -hâlâ- iddia ediyorsan, İstanbul medyasına “KKTC dönüşü seçim çalışmalarına devam edeceğim” demen hangi cins turşudur?

3- “İstanbul Belediye Başkanı olarak ilk yurt dışı ziyaretimi KKTC’ye yapıyorum” derken bir yol yutkunmak aklına gelmedi mi, yoksa içinden “Nasıl olsa yuttururum” diye mi düşündün?

4- Mazbatanı almadan “İstanbul Belediye Başkanı’yım” diyerek Atatürk’e yalan söyledin (Bunu affetmeyeceğim) sıra Kıbrıs’a mı geldi?

5- Anıtkabir’e ‘belediye başkanı adayı’ olarak gideceğini söyleyip bu şartla izin aldıktan sonra, Atatürk’e “İstanbul Belediye Başkanı’yım” derken utanmak aklına gelmedi mi?

6- (Ne mutlu sana ama) Okuduğun Kur-an’dan, (Allah kabul etsin) kıldığın namazdan bunları mı öğrendin?

7- “Nasıl olsa İstanbul Belediye Başkanı seçileceğim yalan yok” diyorsan, 24 Haziran’da “İzindeyim” demek için Anıtkabir’e de git, “İlk yurt dışı ziyaret için” KKTC’ye de gel, çatladın mı?

8- Bunları yapmış olsan, en azından bu soruları soran, Anıtkabir’de yanında olmaz, Kıbrıs’ta soru sormadan, ve fakat, tebrik ederek ‘hoş geldin’ demez miydi sanıyorsun?

9- 31 Mart’ta seçim falan kazanmadığını kendi kendine olsun gerçekten itiraf edemiyor musun?

10- Yaklaşık 30 bin farkın  13 bine indiğini gördüğün anda herkesten önce “Seçin yenilensin, bu işte bir katakulli var” demiş olsan, 23 Haziran’da -FTÖ’ye PKK’ya ihtiyaç duymadan- yüzde 70-80 oyla kazanacağını göremedin mi?

11- 31 Mart’ta 13 bin farkla kazanmış olsan bile FTÖ-PKK ikilisinin karşına geçip “Kazanmadın, biz kazandırdık” diyeceğini bilmiyor muydun, dönem sonuna kadar diyet isteyeceklerini kestirmek bu kadar zor muydu?

12- PKK zaten peşin peşin “Kazanmayacağız, Cumhur İttifakı’na kaybettireceğiz” dememiş miydi?

13- Şimdiden “23 Haziranda kazanırsam kimse diyet ödememi beklemesin, borcum olmayacak” demenin hanene artı puan olarak yazılacağını sana kimse söylemiyor mu, bunu neden yapmıyorsun?

14- Şimdi tam sırasıdır, “23 Haziran seçimi sonucu ne olursa olsun saygı duyacağım” diyecek misin, yoksa kaybedersen ömür boyu (Ki öyle bir görüntü veriyorsun) YSK’yı mı suçlayacaksın?

14) 2. Şıkka hazırlanıyorsan adaylıkta ne işin var?

SON SÖZ: Bunları sana “Çevrendeki dostların” sormayabilir.

Acı da olsa ben soruyorum.

İhtiyacın var.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI