Bugun...
Sene-i devriye kutlama hazırlıkları 348 gün önceden başladı…


Abdullah Azizoğlu
 
 

 

Müjdeler olsun ki; turizmin başkenti Girne’nin en mutena yerlerinden Püsküllü-Karakız bölgesinden yükselmeye başlayan yeni çöplüğümüz ve çöplüğümüzden yükselmeye başlayan muhteşem koku gelecek vaat etmektedir.

Çöplüğümüzün tesis edilişinin 1. sene-i devriyesi kutlamalarının hazırlıkları da tüm hızıyla devam etmektedir.

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Girne Belediyesi, “Napayım be gardaş, altın yumurtlayan tavuğumun vatandaşlar bedavadan beslenmesini engelleyecek değilim ya!” demiştir…

Öte yandan, Belediye’deki güvenilir kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre, Girne Belediyesi hedef saptırma gayretinde olup, Tokyo Belediyesi kopya çekmesin diye asıl niyetini gizlemektedir.

Muhabirimiz GILLI’nın sorularını cevaplandıran bu çok çok güvenilir kaynaklar, Girne Belediyesi’nin, ülkemizin medâr-ı iftiharı yeni çöplüğümüzü lâyık olduğu şekilde koruyup kollamak için özel güvenlik şirketleriyle anlaşmak üzeredir.

Bu ziyadesiyle önemli kaynak belediye civarından olup, GILLI’ya;

“Çöplüğümüzün kuruluş yıldönümüne 348 gün gala şenlik hazırlıklarına başlamamız boşuna değil. İnşallah o güne gadara o muhteşem kokumuz daha muhteşem-leşleşecek ve havasını balonlara doldurup Londura’ya ihraç edeceğik. Arta galanıyla da ülkemizin gokangaz ihtiyacını garşılamayı düşünmekteyizdir her hâlde. Uh, ne bileyim anam!” demiştir.

***

SON SÖZ: Haberimizin her türlü telif hakları GILLI’ya ait olup, izinsiz gullananlardan tahsil edilecek para, çöplüğümüzün guruluş yıldönümünde gullanılmak üzere belediyemize bağışlanacaktır.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI